Registered Participants

Colin Adams(Williams College)
Iain Aitchison(University of Melbourne)
Vesnin Andrei(Sobolev Institute)
Michael Belolipetsky(Sobolev Institute)
Elisabetta Beltrami(University of Pisa)
Stephen Bigelow(UC Berkeley)
Joan Birman(Columbia University)
Nathan Broaddus(Columbia University)
J. Scott Carter(University of South Alabama)
Oliver Dasbach(University of California, Riverside)
David De Wit(Kyoto University)
John Charles Dean(University of South Alabama)
Stavros Garoufalidis(Georgia Institute of Technology)
William Gibson(University of Tokyo)
Patrick Gilmer(Louisiana State University)
Cameron Gordon(University of Texas at Austin)
Hugh Howards(Wake Forest University)
Peter M Johnson(University of Federal de Pernambuco)
Louis H. Kauffman(University of Illinois at Chicago)
Ulrich Koschorke(Universitat Siegen)
Andrew Kricker(Tokyo Institute of Technology)
Sofia Lambropoulou(National Technical University of Athens)
Bernard Leclerc(Universite de Caen)
Jerome Levine(Brandeis University)
Jerome Los(Universite de Provence, Marseille)
Arnaud Maes(Universite de Mons-Hainaut)
Thomas Mattman(McGill University)
Alexander D. Mednykh(Sobolev Institute)
William W. Menasco(SUNY Buffalo)
Hugh Reynolds Morton(University of Liverpool)
Jacob Mostovoy(Universidad Nacional Autonoma de Mexico)
Kunio Murasugi(University of Toronto)
Sze Kui Ng(Hong Kong Baptist University)
Kent Orr(Indiana University)
David Eugene Radford(University of Illinois at Chicago)
Marta Rampichini(Universita' Statale di Milano)
Alan Reid(University of Texas at Austin)
Rachel Roberts(Washington University)
Dale Rolfsen(University of British Columbia)
Hyam Rubinstein(University of Melbourne)
Masahico Saito(University of South Florida)
Alexander Stoimenow(Max-Plank-Institut)
Susan Szczepanski(Lehigh University)
Tatsuya Tsukamoto(SUNY at Buffalo)
Vladimir Vershinin(Institute of Mathematics, Novosibirsk)

Participants from Japan
Hirotaka Akiyoshi(Kyushu University)
Il Yeun Cho(Nara Women's University)
Hiroshi Goda(Kobe University)
Kazuo Habiro(University of Tokyo)
Toshio Harikae(Osaka Sangyo University)
Chuichiro Hayashi(Gakushuin University)
Mikami Hirasawa(Osaka University)
Susumu Hirose(Saga University)
Toru Ikeda(Meiji University)
Noriko Imafuji(Nara Women's University)
Mitsuyoshi Kato(Kyushu University)
Taizo Kanenobu(Osaka City University)
Tomomi Kawamura(University of Tokyo)
Akio Kawauchi(Osaka City University)
Toshimasa Kishino(Osaka City University)
Kazuaki Kobayashi(Tokyo Woman's Christian University)
Toshitake Kohno(University of Tokyo)
Yoshihiko Marumoto(Osaka Sangyo University)
Yukio Matsumoto(University of Tokyo)
Yasuyuki Miyazawa(Yamaguchi University)
Kimihiko Motegi(Nihon University)
Tomoe Motohashi(Waseda University)
Jun Murakami(Osaka University)
Shigekazu Nakabo(Kurume National College of Technology)
Takuji Nakamura(Kobe University)
Yasutaka Nakanishi(Kobe University)
Kazato Nakayama(Yamagata University)
Mitsuyuki Ochiai(Nara Women's University)
Jun O'Hara(Tokyo Metropolitan University)
Yoshiyuki Ohyama(Nagoya Institute of Technology)
Makoto Ozawa(Waseda University)
Toshio Saito(Osaka University)
Yoshiko Sakata(Chubu University)
Makoto Sakuma(Osaka University)
Shin Satoh(Osaka City University)
Akiko Shima(Tokai University)
Reiko Shinjo(Tokyo Woman's Christian University)
Takao Takamuki(Kyushu University)
Toshifumi Tanaka(Kyushu University)
Kouki Taniyama(Tokyo Woman's Christian University)
Masakazu Teragaito(Hiroshima University)
Yoshiaki Uchida(Yamagata University)
Akira Ushijima(Tokyo Institute of Technology)
Harumi Yamada(Tokyo Woman's Christian University)
Shuji Yamada(Kyoto Sangyo University)
Ryosuke Yamamoto(Kobe University)
Yoshiyuki Yokota(Kyushu University)
Han Yoshida(Nara Women's University)
Nobuo Yoshida(Osaka university)

Domestic Participants
Yongju Bae(Kyungpook National University)
Jae Choon Cha(KAIST)
Sangbum Cho(Korea University)
Doo Ho Choi(KAIST)
Suhyoung Choi(Seoul National University)
Yuncherl Choi(Seoul National University)
Jae Woo Han(ETRI)
Sungbok Hong(Korea University)
Youngsik Huh(KAIST)
Choon Bae Jeon(KAIST)
Gyo Taek Jin(KAIST)
Jinha Jun(Seoul National University)
Eun Sil Kang(KAIST)
Hun Kim(KAIST)
Jeong Rae Kim(Seoul National University)
Se Goo Kim(Indiana University)
Soo Hwan Kim(Pusan National University)
Taehee Kim(Indiana University)
Won Young Kim(KAIST)
Bong Kyun Ko(KAIST)
Ki Hyoung Ko(KAIST)
Jang Won Lee(KAIST)
Jung Hun Lee(KAIST)
JungKeun Lee(Seoul National University)
Sang Jin Lee(KAIST)
Sang Yup Lee(KAIST)
Myoungho Moon(Konkuk University)
Kwan Hui Nam(Seoul National University)
Seungsang Oh(CheonBuk National University)
Chan-Young Park(Kyungpook National University)
Seonghwa Park(Inha University)
Suho Park(Seoul National University)
Wang Gun Park(KAIST)
Hyun Jong Song(Pukyong National University)
Won Taek Song(KAIST)


home